DentalTermin

Healthy communication, Healthy Faces!

Contact our consultants now to get a quote!

Dental Treatments

For Healthy Smiles

We care about your smile! We offer customized solutions with a wide range of treatments such as filling, root canal treatment, whitening, implants, veneers and dentures. Our expert team is here to determine the most suitable treatment for you.

 

Hair Transplant

For Natural and Permanent Hair

We are here to bring your hair back! Contact us for natural and permanent results with the most modern techniques.

 

Medical Aesthetics

Fresh New Looks

We offer customized solutions to suppoer the youthfullness and natural beauty of your skin. Get in touch and highlight your natural beauty.

How can we help you?

As Dentaltermin, we offer a wide range of services carried out by a team specialized in health services. We are here to solve all your problems with our experienced physicians and expert support staff.

Why DentalTermin?

Since 2004, we have been providing services in aesthetic dentistry, implantology and other modern dentistry fields in our clinic. In order to offer our guests the most advanced treatment methods, we follow the innovations in seminars and congresses and keep our clinical practices up to date. We welcome you to our clinic as part of a team that is ready to make you happy.

Instagram

Loading the next set of instagram posts...

Google Reviews

Dentaltermin

4.2Out of 5 stars

Overall rating out of 237 Google reviews

Turanşah Tümer
2 hours ago

Çalışanların hepsi çok güler yüzlüler, yaptırdığım tedaviden çok memnunum, herkes gönül rahatlığıyla burayı tercih edebilir, gerçekten tam bir uzman kadro.

Fatma Eroglu
a day ago

Güler yüzlü ve işinde deneyimli çalışanları ile memnun kaldığımız bir yer. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yuşa Topal
a day ago

Kuzenimin aracılığıyla bu kliniği tercih ettim, çalışanların hepsi çok pozitif sürekli yardımcı olmaya çalışıyorlar, özellikle dikkat ettim gerçekten hata yapmamak için çok ekstra özen gösteriyorlar, kliniğin güzelliğini söylemeye gerek yok zaten klinik demek bile ayıp olur kocaman bir hastane gibi adeta, gitmeyi düşünen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim gerçekten.

Güler yüzlü, bilinçli ve işinde uzman bir kadro. Tüm süreçte o profesyonelliği hissediyorsunuz. Sefa beye ayrıca destekleri ve ilgisi için teşekkür ederiz. Gözünüz kapalı sağlığınızı güvenli ellere bırakacağınıza emin olabilirsiniz.

canan kayaturan
a day ago

kubra vural
a day ago

Herkes cok yakından ilgileniyor, benı hiç ugraştırmadılar tedavi surecim çok rahat gecti, çok hızlılar, hekimler muhteşem, teşekkürler

Bahadır Topal
a day ago

Aysegul Ercan
a day ago

Çok ilgili ve çok güzel bir klinik. Hekimler ve asistanlar güler yüzlü ilgiliydi herkese tavsiye ederim.

Esma Kandemir
a day ago

Herkese teşekkür ederim bütün sürecim boyunca tüm çalışanların ilgisinden ve çalışma şeklinden çok memnun kaldım

merve topal
2 days ago

Kardeşimin aracılığıyla geldim bu kliniğe herkes çok ilgilendi, çalışanların hepsi çok iyiler, ne kadar memnun olduğumu bilmenizi isterim, tedavi olmayı düşünen herkes gönül rahatlığıyla burayı tercih edebilir.