Bilgi Başvurusu

Sizi Arayalım...

Change language
Call Center 0049 (0) 40 301 87 482

Zirkonyum ve Veneer Porselen Tedavimiz

Kusursuz ve beyaz dişler bir çok insanın isteğidir. Bu isteğiniz Zirkonyum veya Veneer sayesinde gerçekleştiriliyor.

*Hafif çapraşık dişlerde
*Rengi sararmış veya çok koyu dişlerde
*Beyazlatma ile renginin açılması mümkün olmayan dişlerde
*Dişler arasında boşluklar varsa

Zirkonyum ve Veneer uygulanması çok iyi sonuçlar verir…

Zirkonyum

Zirkon dişler, diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, sağlamlık, doku uyumu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek kaliteye sahip bir üründür. Estetik diş hekimliğinde her geçen gün metal alt yapılı porselenlerden uzaklaşılıyor. Biyolojik uyum, doğal görüntü, estetik ve mekanik direnç gibi istediğimiz tüm özelliklere sahip olan bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Zirkonyum alt yapılı porselenleri hem ön dişlerde kullanabilecek kadar estetik olmaları, hem de arka dişlerde kullanılabilecek sağlam olmaları sebebiyle güvenle tercih etmekteyiz. Bu sistemler kişilerin yaşam kalitesini arttırmaktadır.

-Avantajları-
*Dişeti seviyesinde gri renkleşme oluşturmaz ve doğal diş gibi gözükür.
*Alerjik rekasiyonlara neden olmaz.
*Tam seramik kaplamalara ve lamine kaplamalara oranla çok daha sağlam, metal altyapıya yakın sağlamlık düzeyindedir.
*Zirkon ısı iletkenliği diğer kaplamalara göre daha azdır.

Veneer

Dişlerin sadece ön yüzeylerinden bir yaprak kalınlığı kadar inceltilerek yine yaprak kalınlığında uygulanan estetik Veneer porselenlerin, ışık geçirgenliği %80 olup size ve karşı tarafa doğal gülümeseme katar ve gerçek dişten ayırt edilemez. Laminelerin rengi ise, sizin teninize ve yüz renginize en yakışacak tonlar arasından doktorunuzun yardımıyla sizin onayınız da alınarak seçilir ve size yakışacak en uygun estetik laminalar son derece titiz ve son teknolojiyle donatılmış laboratuvarımızda hazırlanı, zuman ve tecrübeleri diş hekimlerimiz tarafından sabit uygulanır.

 

Zirkonyum diş nedir?

Klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metalin yerine kullanılan beyaz bir alaşımdır.
Daha çok estetik amaçlı olarak, beyazlatma gibi metotlarla sonuca ulaşılamayan ileri derecedeki renkleşmelerde, kalıtsal yapı renkleşmelerin tedavisinde, ortodontik tedavinin tercih edilmediği diastema gibi ayrık veya az çapraşık, dönük dişlerde, rengi ve yapısı bozulmuş eski dolgulu, aşırı madde kaybı olan dişlerin restorasyonlarında, arka grup dişlerde köprü veya kaplama olarak, ön grup implant üstü protezlerde ve gülüş estetiğini düzenlemekte kullanılabilir.

Estetik açıdan zirkonyum dişlerin avantajları nelerdir?
Işık geçirgenliği doğal dişle bire bir aynı olduğu için doğal dişlerin görüntüsü tam olarak yakalanır. Klasik porselen kaplamaların alt yapılarında olan metal dişlerde opak bir görüntü oluşturulabilir. Bu da dişlerin cansız ve yapay görünmesine sebep olabilir. Zirkonyum ile bunun önüne geçmek mümkündür.
Ayrıca dokuyla uyumlu bir malzemedir. Metal destekli protezlerde görülen diş etinde morumsu renklenme oluşmaz. Yanlış fırçalama veya yaşlanma gibi nedenlerle oluşan diş eti çekilmesi durumunda estetik olarak kötü bir görüntü olmayacaktır.

Metal alerjisi olanlar için uygun mudur?
Zirkonyum kaplamalarının içeriğinde metal bulunmadığı için metal alerjisine sebep olmaz.

Ağzımda tat değişikliği ve kokuya sebep olur mu?
Doku uyumu mükemmel ve ağız ortamına açık metal parçası olmadığı için herhangi bir tat değişikliği yaratmaz kokuya sebep olmaz.

Zirkonyum dişler zaman içinde sararır mı?
Pürüzsüz ve kaygan porselen yüzeyi sebebiyle plak birikimi ve diş taşı oluşumu minumum düzeydedir. Ayrıca kahve çay sigara gibi renklendirici gıdalardan etkilenmez. 20 yıl sonra bile aynı renkte kalır.

Zirkonyum kaplamaların bakımını nasıl yapabilirim?
Kendi dişlerimizden farklı bir bakım gerektirmez.

İşlemler sırasında ağrı hisseder miyim?
Zirkonyum dişlerin yapımı ve uygulanması sırasında herhangi bir ağrı olmaz.

Tedavi kaç günde tamamlanır?
Eğer dişlerde başka bir tedavi ihtiyacı yoksa 6 iş gününde tedavi tamamlanır.

Zirkonyum tedavisinin bir yaş sınırı var mı?
Zirkonyum kaplamalar 18 yaşından büyük herkese uygulanabilir.

Nasıl güzel bir gülümsemeye sahip olursunuz?

Güzel ve içten bir gülümsemeye sahip olmak çevrenizi ve insanların sizi nasıl algıladığını etkileyebilir. Çünkü güzel bir gülüş olumlu iletişim kurmanın bir yöntemidir.

1 mm uzatın 10 yaş gençleşin!

Dentaltermin uzmanları: “Yüzde yaşı gösteren birçok farklı belirti vardır ama bunlar içerisinde en önemlilerinden biri dişlerdir. Ön iki dişi çeşitli estetik metotlarla 1 milimetre kadar görünür hale getirerek, o kişinin yüzündeki ifade 10-15 yaş gençleştirilebilir.”

Sadece yarım saat!

Çocuğunuzun sağlıklı, verimli ve başarılı bir ders yılı geçirebilmesi; sağlık kontrollerinin zamanında ve düzenli olarak yapılmasından geçiyor. Ağzında enfeksiyon, koku veya ağrı olmayan bir çocuk, şüphesiz ki derslerine de daha kolay konsantre olabilir.