Bilgi Başvurusu

Sizi Arayalım...

Change language
Call Center 0049 (0) 40 301 87 482

Tedavinizin Olacağı Bölge

Caddebostan

Adalar'a bakan meşhur Perili Köşk'ü, bisiklet yolu, Kadıköy'e yakınlığı, Bağdat Caddesi ve samimi ortamıyla Caddebostan, vakit geçirmek için İstanbulluların büyük bir kısmı tarafından tercih edilen bir semt. Çiftehavuzlar ve Erenköy arasında konumlanan Caddebostan, Bağdat Caddesi'nden başlayıp Moda Sahili'ne kadar uzanıyor. En önemli ve tercih edilmesini sağlayan özelliklerinin başında ise aynı anda hem eğlenceli hem de sakin olmayı başarabilmesi geliyor. Caddebostan'da yaşamak konusunda bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte sevimli bir sahil semti Caddebostan'ın hayatınıza katacağı güzellikler:

Kültür & Sanat

2005 yılında açılan Caddebostan Kültür Merkezi yani CKM, merakla bekleyeceğiniz tiyatro oyunlarından söyleşilere ve sergilere kadar oldukça geniş bir yelpazede kültürel etkinlik imkanı sunuyor. Elbette İstanbul'un bazı semtleri bu konuda Caddebostan'dan birkaç adım önde ama evinizin yakınında sanatla doyasıya ilgilenmenin verdiği keyfi başka yaşam alanlarında kolay kolay bulamazsınız. Üstelik her ay güncellenen programı ile CKM, ilgi alanlarınıza uygun seçenekler sunuyor ve sanat konusunda daha aktif bir hayata geçmenizi sağlıyor. Ayrıca yaz aylarında su sporları için de Caddebostan ve çevresini tercih eden kalabalıklara katılabilirsiniz. Her yıl düzenlenen heyecan dolu yelken yarışlarını yerinde izleyebilir, hatta gerekli şartları yerine getirerek yarışmalara siz de katılmayı deneyebilirsiniz.

Sosyal Hayat

Caddebostan'da sıkılmanız mümkün değil. Bağdat Caddesi boyunca kafe ve restoranlar her çeşit yeme-içme seçeneği sunuyor. Dünya ve Türk mutfaklarının birbirinden leziz yemeklerini tadabilir, farklı kahve kültürlerini tek tek deneyebilir ya da sadece Bağdat Caddesi'nde yapacağınız kısa bir yürüyüşle bile keyfinizi yerine getirebilirsiniz. Spor yapmak ya da daha hızlı bir gezintiye çıkmak isterseniz de bisikletinize atlayıp Tuzla'ya kadar gidebileceğiniz sahil yolunu kullanabilirsiniz.

Alışveriş

İhtiyacınız olan her şeye ulaşmanız çok kolay. Sevimli sahil semti Caddebostan, şehirden uzakta huzur dolu bir sahil kasabası sakinliği taşısa da aslında şehrin göbeğinde olduğu için her yere hızla ulaşım sağlanabilen bir bölge. Hastane, okul, devlet daireleri gibi yerlere çok yakın olmasının dışında popüler mağaza ve markalara da yürüme mesafesinde. Alışveriş yapmak için AVM'lere kapanmak size göre değilse Bağdat Caddesi'nde yürüyüş yaparak açık havada alışverişin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Ulaşım

İstanbul gibi büyük ve kalabalık bir şehirde yaşadığınız yerin ulaşım imkanları oldukça önemlidir. Yaşadığınız yer sakin ya da ayrıcalıklı görünen bir bölge olsa da şehrin merkezinden uzaktaysa ulaşım için harcayacağınız saatler, huzurunuzu kaçırmaya yeter. Oysa Caddebostan, Anadolu Yakası'nın merkezi Kadıköy'e araçla sadece 10 dakika mesafede. Dilerseniz dolmuş, otobüs ve taksi seçeneklerinden biriyle Kadıköy'e ulaşıp Avrupa Yakası'na geçmek için vapur veya Marmaray da kullanabilirsiniz. Daha az trafiğin olduğu sahil yolu da diğer semtlere ulaşırken rahatlıkla kullanabileceğiniz bir alternatif olarak sizi bekliyor.

Nasıl güzel bir gülümsemeye sahip olursunuz?

Güzel ve içten bir gülümsemeye sahip olmak çevrenizi ve insanların sizi nasıl algıladığını etkileyebilir. Çünkü güzel bir gülüş olumlu iletişim kurmanın bir yöntemidir.

1 mm uzatın 10 yaş gençleşin!

Dentaltermin uzmanları: “Yüzde yaşı gösteren birçok farklı belirti vardır ama bunlar içerisinde en önemlilerinden biri dişlerdir. Ön iki dişi çeşitli estetik metotlarla 1 milimetre kadar görünür hale getirerek, o kişinin yüzündeki ifade 10-15 yaş gençleştirilebilir.”

Sadece yarım saat!

Çocuğunuzun sağlıklı, verimli ve başarılı bir ders yılı geçirebilmesi; sağlık kontrollerinin zamanında ve düzenli olarak yapılmasından geçiyor. Ağzında enfeksiyon, koku veya ağrı olmayan bir çocuk, şüphesiz ki derslerine de daha kolay konsantre olabilir.