Bilgi Başvurusu

Sizi Arayalım...

Change language
Call Center 0049 (0) 40 301 87 482

E-Max

E-max kuron bir tam porselen çeşididir. Alt yapı olarak kullanılıp üzerine porselen yapılabildiği gibi, direkt tek parça olarak da yapılabilir.

E-max kuron/köprü protezi hangi durumlarda uygulanabilir?
E-max kuronlar kesici dişler, köpek dişleri ve küçük azı dişlerinde kaplama yapılması gerektiği durumlarda ve estetik amaçlı olarak kullanılabilir.
E-max köprü protezleri ise sadece tek diş eksiklerinde uygulanabilir.

Ölçü alamıyorlar benden bu yöntem benim için uygun mudur?
E-max ile ölçü ağızda tarama yöntemi ile alınır bu sayede hastamız öğürme yaşamadan tedavi uygulanır.

Zirkonyum kuron ve e-max kuron dışında tam porselen uygulamalar var mıdır?
Diş hekimliğinde bilgisayarla tasarım ve üretim teknolojisinin (CAD-CAM) gelişmesiyle birçok tam porselen materyal geliştirilmiştir.

Zirkonyum kuron ve e-max kuron arasındaki fark nedir?
E-max kuron ve zirkonyum kuron her ikisi de estetik diş hekimliği uygulamalarıdır. E-max kuronların ışık geçirgenlikleri zirkonyum kuronlara göre daha fazla olduğudan E-max kuron uygulanan durumlarda daha doğal ve estetik bir görüntü elde edilir. Zirkonyum kuronlar ise E-max kuronlara göre daha dayanıklıdır. Birden fazla diş eksikliğinin olduğu durumlarda E-max köprü protezleri kırılganlıkları nedeniyle uygulanamadığından zirkonyum köprü protezleri uygulanır.

Neden zirkonyum/e-max protezler, metal destekli porselen protezlerden daha iyi bir estetik görünüme sahiptir?
Rutinde uygulanan porselen kuron/köprü protezlerinin alt yapısı gri renkte bir metal alaşımıdır. Bu metal destekli porselen kuron/köprü protezleri özellikle ön bölge dişlerinde uygulandıklarında dişeti bölgesinde gri bir yansıma yaratırlar. Diş eti grileşmiş gibi görünür. Bu görüntünün sebebi porselen kaplamaların alt yapısında bulunan metal alaşımının zamanla diş eti bölgesinde çözünerek birikmesidir. Ayrıca alt yapının metal olması sebebiyle porselenin ışık geçirgenliği azalır ve bu restorasyonlar (kaplamalar) donuk mat bir renkte görünür. Bu estetik problemlerden dolayı son yıllarda zirkonyum/e-max kuron/köprü protezlerinin kullanımı artmıştır. Tam porselen protezlerde kaplamalar altyapı olmadan tamamen porselen materyalinden yapılabildiği gibi beyaz renkte bir altyapı kullanılarak da yapılabilir. Ayrıca tam porselen restorasyonların ışık geçirgenliği doğal diş minesine çok yakın olduğu için daha doğal ve estetik bir görüntü oluştururlar.

Metal allerjisi bulunan bireylerde zirkonyum/e-max protezler kullanılabilir mi?
Metal allerjisi bulunan bireylerde metal destekli porselen kaplamaların kullanımı allerjik reaksiyonlara sebep olabilir, tam porselen (zirkonyum/e-max) kaplamalar bu sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Hangi tam porselen sistemin uygulanacağına nasıl karar verilir?
Hastanın detaylı klinik ve radyolojik muayenesi yapılarak en uygun materyal seçiminin ardından estetik uygulamalar başarıyla uygulanır.

Tam porselen kuron/köprü protezlerinin bakımı nasıl yapılır?
Tam porselen sabit protezlerin doğal dişlerde olduğu gibi diş fırçası ve diş macunu kullanılarak rutin bakımı yapılmalıdır. Protezlerin ara yüzeyleri superfloss tip diş ipi ve arayüz fırçası kullanılarak temizlenmelidir. Yıllık rutin diş hekimi kontrolü aksatılmamalıdır.

 

 

Nasıl güzel bir gülümsemeye sahip olursunuz?

Güzel ve içten bir gülümsemeye sahip olmak çevrenizi ve insanların sizi nasıl algıladığını etkileyebilir. Çünkü güzel bir gülüş olumlu iletişim kurmanın bir yöntemidir.

1 mm uzatın 10 yaş gençleşin!

Dentaltermin uzmanları: “Yüzde yaşı gösteren birçok farklı belirti vardır ama bunlar içerisinde en önemlilerinden biri dişlerdir. Ön iki dişi çeşitli estetik metotlarla 1 milimetre kadar görünür hale getirerek, o kişinin yüzündeki ifade 10-15 yaş gençleştirilebilir.”

Sadece yarım saat!

Çocuğunuzun sağlıklı, verimli ve başarılı bir ders yılı geçirebilmesi; sağlık kontrollerinin zamanında ve düzenli olarak yapılmasından geçiyor. Ağzında enfeksiyon, koku veya ağrı olmayan bir çocuk, şüphesiz ki derslerine de daha kolay konsantre olabilir.