Bilgi Başvurusu

Sizi Arayalım...

Change language
Call Center 0049 (0) 40 301 87 482

Bon'Lamina

Kemik erimesinde son teknoloji: Bon'Lamina Tekniği

Kliniğimizde çene kemiklerinde erime oluştuğu durumlarda yeni kemik yapımı için "Bon'lamina" tekniği uygulamakta olduğumuz en son teknoloji kemik rejenerasyonu sistemidir. Bon'lamina tekniğinde kaybolan kemik dokusunun üç boyutlu olarak yeniden oluşması amaçlanır. Dişlerini çok uzun zaman önce kaybetmiş ve fazla miktarda kemik kaybı olmuş hastalarda damak protezi yerine yeniden implant desteği ile sabit diş kullanımı bu teknik sayesinde mümkün olabilir. Bu tekniği Almanya ve İsviçre'den sonra yaptığımız çalışmalar sonucunda şimdi de kliniğimizde uygulamaktayız. Bu teknik sayesinde kemik tamamen iyileşir ve eski orjinal şekline getirilebilir. Büyüme hormonları ile güçlendirilmiş olarak uygulandığında ise çok hızlı bir şekilde yeni kemik oluşumu sağlanır. Bon'lamina tekniğinin, box teknigine göre birçok avantajı vardır. Örneğin kemik artırımı yapılan bölge çevresinde dişeti oluşumu daha başarılı sonuçlar vermektedir. Box tekniğinde 6 ay kadar kemik oluşumu beklenebilmekte iken Bon'lamina tekniğinde eğer büyüme hormonları kullanılmışsa 2-3 ayda sonuç alınabilmektedir. İmplant için yeterli kemiği olmayan hastalara uygulanabilmekte ve çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Box tekniği ve bon'lamina tekniği her klinikte çene cerrahları tarafindan uygulanabilen, çok makul ücretleri olan kemik arttırma yöntemidir. Bu yöntemlerin uygulanması için yüksek ücretler ödemeniz gerekmez.

Bon'lamina, box tekniğinin gelişmiş bir modelidir. Bon'lamina tekniği ile bazı durumlarda implant da aynı seansta yerleştirilebilir.

Eğer implant yapımı için çenenizde yeterli kemik yoksa Bon'lamina tekniği ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bizi arayınız.

Nasıl güzel bir gülümsemeye sahip olursunuz?

Güzel ve içten bir gülümsemeye sahip olmak çevrenizi ve insanların sizi nasıl algıladığını etkileyebilir. Çünkü güzel bir gülüş olumlu iletişim kurmanın bir yöntemidir.

1 mm uzatın 10 yaş gençleşin!

Dentaltermin uzmanları: “Yüzde yaşı gösteren birçok farklı belirti vardır ama bunlar içerisinde en önemlilerinden biri dişlerdir. Ön iki dişi çeşitli estetik metotlarla 1 milimetre kadar görünür hale getirerek, o kişinin yüzündeki ifade 10-15 yaş gençleştirilebilir.”

Sadece yarım saat!

Çocuğunuzun sağlıklı, verimli ve başarılı bir ders yılı geçirebilmesi; sağlık kontrollerinin zamanında ve düzenli olarak yapılmasından geçiyor. Ağzında enfeksiyon, koku veya ağrı olmayan bir çocuk, şüphesiz ki derslerine de daha kolay konsantre olabilir.