Bilgi Başvurusu

Sizi Arayalım...

Change language
Call Center 0049 (0) 40 301 87 482

Dentaltermin Bilgilendiriyor

Nasıl güzel bir gülümsemeye sahip olursunuz?

Güzel ve içten bir gülümsemeye sahip olmak çevrenizi ve insanların sizi nasıl algıladığını etkileyebilir. Çünkü güzel bir gülüş olumlu iletişim kurmanın bir yöntemidir.

Devamı

1 mm uzatın 10 yaş gençleşin!

Dentaltermin uzmanları: “Yüzde yaşı gösteren birçok farklı belirti vardır ama bunlar içerisinde en önemlilerinden biri dişlerdir. Ön iki dişi çeşitli estetik metotlarla 1 milimetre kadar görünür hale getirerek, o kişinin yüzündeki ifade 10-15 yaş gençleştirilebilir.”

Devamı

Sadece yarım saat!

Çocuğunuzun sağlıklı, verimli ve başarılı bir ders yılı geçirebilmesi; sağlık kontrollerinin zamanında ve düzenli olarak yapılmasından geçiyor. Ağzında enfeksiyon, koku veya ağrı olmayan bir çocuk, şüphesiz ki derslerine de daha kolay konsantre olabilir.

Devamı

ÖĞLE TATİLİNDE HOLLYWOOD GÜLÜŞÜ

Hollywood starları gerek günlük yaşantılarında gerekse kırmızı halıda olsun nasıl da özgüvenle gülümsüyorlar, değil mi? Siz de onlar gibi bir gülüşüne sahip olmak istiyorsanız; bu, imkansız değil. Üstelik öğle tatilinde birkaç saat içerisinde gülüş tasarımınızı yaptırıp işinize geri dönebilirsiniz!

Devamı

AĞIZ SAĞLIĞINIZA DİKKAT! PERFORMANSINIZ DÜŞMESİN

AĞIZ SAĞLIĞINA DİKKAT ETMEYEN FUTBOLCULARIN
PERFORMANSI OLUMSUZ ETKİLENİYOR  

Her ne kadar sağlıklı ve fit bir vücut yapısına sahip olsalar da yapılan son araştırmalar; futbolcuların, ağız ve diş sağlığının yetersiz olduğunu ve bu durumun performanslarını ciddi şekilde etkilediğini gösteriyor.

Devamı

NEW YORK’LU YÖNETMENLER GÜLÜŞ ESTETİĞİ İÇİN İSTANBUL’U TERCİH EDİYOR

Sağlık turizmi için ülkemize gelen hasta sayısı her geçen yıl daha da artıyor. Türkiye’nin son yıllarda yaptığı uluslararası anlaşmalar ve tanıtımlarla bu sayı hızla yukarı doğru çıkıyor. Özellikle göz, estetik, diş sağlığı alanlarında talep patlaması yaşanıyor.

Devamı

Hamilelere özel diş bakımı tavsiyeleri: 

Önce ağzınızı çalkalayın

dişlerinizi yarım saat sonra fırçalayın

“Hamilelik döneminde günlük ağız ve diş bakımına her zamankinden daha özenli ve dikkatli şekilde devam edilmeli” diyerek uyaran Dentaltermin uzmanları; hamilelik döneminde diş bakımında dikkat edilmesi gerekenleri anlattı…

Devamı

Çocukların dişleri her geçen gün çürüyor!

Yapılan araştırmalar, çocukların çoğunun diş çürüğü ve diş eti enfeksiyonuna sahip olduklarını gösteriyor. Bu sorunlara bağlı olarak da çocuklarda erken yaşta çok sayıda süt dişi kaybı yaşanıyor. Avustralya Royal Hospital’da 2014 yılında yapılan incelemede bin çocuğa genel anestezi altında diş çekimi yapıldığı ve bunların 178’inin 3 yaş ve altında olduğu saptandı. Bütün bunlar ailelerin, çocuklarının ağız sağlığına dikkat etmeleri konusunda ilgi uyandırdı.

Devamı

Diş hekimi fobisi diye bir şey yok!

Çocuk, genç veya yaşlı… Herkes hayatının en az bir döneminde diş hekimine gitmek durumunda kalıyor. Diş hekimi korkusu nedeniyle tedaviyi ertelemek ise işleri daha da içinden çıkılmaz bir duruma sürüklüyor. Ağrı ve iltihap artıyor, tedavi süresi uzuyor…

Devamı

Arabanızın bakımı tamam, peki ya dişleriniz?

Toplum olarak zor günleri geride bırakmaya çalışıyoruz. Hayat yavaş yavaş normale dönüyor, ertelenen tatil planları yeniden yapılmaya başlanıyor. Yazın vazgeçilmezi ise elbette deniz ve havuz keyfi… Ancak yaz tatiline çıkmadan önce dişetlerinizi kontrol ettirmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Yola çıkmadan önce arabanızın bakımını yaptırıyorsunuz, peki dişlerinize de aynı özeni gösteriyor musunuz?

Devamı

Selfie merakı için dişler beyazlatılıyor

Bronz teninize bembeyaz dişler

Dentaltermin uzmanları: “Hem sağlığınız hem de fotoğraflarda dilediğiniz şekilde gülümseyebilmeniz için diş hekiminize gitmeniz ve çok ufak dokunuşlarla gülüşünüzü güzel hale getirebilmeniz mümkün.” 

Devamı

Stres uykuda da peşimizde!

Dentaltermin uzmanları uyarıyor: “Gece farkında olmadan dişlerinizi sıkıyor ve sabah çene ağrısı ile mi uyanıyorsunuz? Stresin sebep olduğu günümüzün en önemli hastalıklarından ‘Bruksizm’ sizin de kapınızı çaldı demektir.”

Devamı

Diş eti kanamasını önemseyin!

Dentaltermin uzmanları, diş eti kanamasıyla ilgili uyarıyor:

“Genç yaşlı demeden pek çok kişinin sorunu olan diş eti kanamasının önemsenmesi gerekiyor. Çünkü diş eti kanaması hastalıkların habercisi olabiliyor!”

Devamı

DİŞLERİNİ ERKEN YAŞTA KAYBETMEMELERİ İÇİN

Çocuklar abur cubur değil, peynir, süt ve ayran tüketmeli

Yapılan araştırmalar, çocukların çoğunun diş çürüğü ve diş eti enfeksiyonuna sahip olduklarını gösteriyor. Bu sorunlara bağlı olarak da çocuklarda erken yaşta çok sayıda süt dişi kaybı yaşanıyor.

Devamı

Diş eksikliği bunama sebebi!

İyi bir ağız hijyeni ve düzenli diş hekimi kontrolüne gitmek için hepimizin farklı nedenleri var. Ancak demans hastalarının ve yakınlarının çok daha dikkatli olması gerekiyor. Journal of the American Dental Association’da yayınlanan araştırmanın sonuçlarına göre, bunama ile diş kaybı arasında bağlantı olduğu kanıtlandı.

Devamı

10 SORUDA DİŞ BEYAZLATMA

Dişlerinizi beyazlatmak istiyorsunuz ancak tereddütleriniz mi var? Dentaltermin uzmanları, diş beyazlatma konusunda bilmeniz gerekenleri en sade şekliyle anlattı.

Devamı

Uyurken ağızdan nefes almak dişleri çürütüyor

DENTALTERMİN UZMANLARI UYARIYOR: “Gece uyurken ağzınızdan nefes alıyorsanız en kısa zamanda bir uzmana başvurun. Dişlerinizi kaybetmeden mutlaka bu sorunu çözün.”

Devamı

DİYABET DİŞLERİNİZİ DÖKÜYOR!

Diyabet yani şeker hastalığı toplumda sık rastlanan kronik bir metabolizma ve endokrin sistem hastalığıdır. Kısmi veya tam insülin eksikliği veya periferik dokuların insüline direnci, kan glikoz seviyesindeki artışa (hiperglisemi) dolayısıyla da diyabete (şeker hastalığı) neden olur. İyi kontrol edilemeyen hiperglisemi vakalarında başta ağız ve dişler olmak üzere vücudun çeşitli organ ve sistemlerinde hasarlar ya da fonksiyon bozuklukları görülür.

Devamı

EKSİK DİŞ, KARİYERİNİZE ENGEL OLUYOR!

Kim mağazada kendisine yardımcı olurken gülen bir elemanın ağzında dişlerinin olmadığını görmek ister? Ya da toplantıda sunum yapan üst düzey bir yöneticinin ağzında eksik dişi olduğunu gördüğünüz anda ne hissedersiniz? Eksik diş, kişilerin kariyer basamaklarını tırmanmasının önündeki en büyük engellerden biri…

Devamı

KANSER HASTALARI DİKKAT!

Kanser, çok ileri seviyede olmadığı müddetçe kemoterapi ve radyoterapi ile tedavi edilebilir ya da yavaşlatılabilir. Bu tedavi yöntemleri oldukça etkilidir ama ağız da dahil olmak üzere bütün vücut üzerinde rahatsız edici hatta ağrılı yan etkilere sebep olabilmektedir. Dentaltermin uzmanları, “Kanser tedavisinin sebep olduğu bazı ağız problemleri, hastanın tedaviyi ertelemesine ya da durdurmasına neden olacak kadar acı verici olabilir. Ama bu yan etkilerin en aza indirilmesinde veya kontrol edilmesinde doktorunuz ve diş hekiminiz size yardımcı olabilir” diyor.

Devamı

Sigara içenler dişlerini günde 3 kez 3’er dakika fırçalasın

Dentaltermin uzmanları uyarıyor: “Sağlıklı bir ömür için sigarayı bırakın. Diş fırçaladıktan ve diş ipi kullandıktan sonra yaşanılan ferahlık ve temizlik hissi, sigara içme isteğini baskılayabilir. Sigara içenler dişlerini günde 3 kez 3’er dakika fırçalasın. Ayrıca bu önlemler sizi ağız ve diş hastalıklarından da korur.”

Devamı

Çocuğunuzu en geç 3 yaşında diş doktoruyla tanıştırın

Dentaltermin uzmanları uyarıyor: “Diş doktorunun koltuğuna oturduğunda korkudan titremesini istemiyorsanız çocuğunuzu en geç 3 yaşında diş doktoruyla tanıştırın! Böylece hem sağlıklı dişlere sahip olur hem de ileriki yıllarda diş hekimi fobisi yaşamaz!”

Devamı

Eksik diş hastalıklara davetiye çıkarıyor!

Diş eksikliği görsel bir sorun olmaktan ziyade sağlığımızı son derece olumsuz etkileyen, hastalıklara davetiye çıkaran bir durum. Dişlerini kaybedene kadar diş hekimine gitmeyen kişiler, dişlerini kaybettikten yani iş işten geçtikten sonra hekimlerin kapısını çalışıyor. Hâlbuki düzenli ağız ve diş sağlığı kontrolleri ile dişlerinizi kaybetmeyebilirsiniz.

Devamı

Sağlıklı bir ağız, sağlıklı vücut demek!

Sağlıklı bir ağız, sağlıklı bir vücut demektir. Organlarınızın sağlıklı çalışabilmesi, sağlıklı ağız ve diş sağlığınız sayesinde olur. Ağızda biriken bakteri ve enfeksiyonlar vücudun diğer tüm savunma sistemini etkiler. Çocukluk çağında kazandığınız doğru alışkanlıklar sayesinde ise ağız ve diş sağlığınızı yıllarca koruyabilirsiniz. 

Devamı

Yüksek tansiyonu dengelemek için yapılan DASH diyeti ağız sağlığına iyi geliyor

Dentaltermin uzmanları: “Beslenme bozukluğu önce ağız ve diş sağlığımızı etkiliyor. Karbonhidrattan uzak, tahıldan zengin beslenmeliyiz”

Devamı

Dişleri fırçalamak oruç bozmaz

Dentaltermin uzmanları, “Diş fırçalamak vücudu besleyen bir durum olmadığı için oruçluyken diş macununu yutmamak kaydıyla diş fırçalamanın bir mahsuru yok.”

Devamı

Dentaltermin uzmanları uyarıyor: “Diş fırçalamanın yerini başka hiçbir yöntem tutamaz”

Dentaltermin uzmanları, dişlerdeki lekelenmeler için uzun süre boyunca leke çıkarıcı diş macunlarının kullanılmaması gerektiği konusunda uyarıyor. “Bu macunlar dişlerde daha kısa sürede, daha kalıcı lekelere yol açar” diyor ve lekelenmelerin önüne geçebilmek için dişlerin her öğünden sonra düzenli olarak fırçalanması gerektiğini belirtiyor

Devamı

Diş ipi yoksa… Diş etlerine dokunmadan kürdan kullanın

Kurban Bayramı’nda sıklıkla tüketilen etler, diş aralarına girerek iltihap oluşmasına neden olabiliyor.

Devamı

Kanal tedavisi tarihe mi karışıyor?

Diş tedavileri arasında en çok korkulan kanal tedavisi tarihe mi karışıyor? Kanal tedavisine alternatif bir yöntem kullanılabilir mi? Harvard Üniversitesi’nin geliştirdiği bu yeni yöntemle diş sinir köklerine direkt müdahale edilmeyecek; dişteki hastalıklı doku kök hücreyle iyileştirilecek. Dentaltermin uzmanları, geliştirilen bu yeni yöntemin ileride klasik tedavi yöntemleri arasında yer alabileceğini belirtiyor.

Devamı

İmplantın ömrünü uzatmak için 10 tavsiye

Dentaltermin uzmanları uyarıyor: “İmplantınıza iyi bakmazsanız ağzınızda kemik erimesine yol açabilirsiniz!”

Devamı

Kemik erimesinde son teknoloji: Bon'Lamina Tekniği

KABURGADAN KEMİK ALINMASINA SON! 

Yeterli kemik dokusu bulunmadığı için implant yapılamayan veya kişinin kaburgasından kemik alınarak implant tedavisi yapılan hastalara müjde! 

Bon’Lamina tekniği sayesinde, kaybolan kemik dokusu üç boyutlu olarak yeniden oluşturuluyor, kemik 2-3 ay gibi kısa bir sürede eskisinden de sağlam şekilde orijinal şekline dönüşüyor.

Devamı

Ayrık dişlere son!

Ağrısız, acısız, dişleriniz kesilmeden bembeyaz bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız ‘bonding’ yöntemi tam size göre. Üstelik tek seansta ve anesteziye bile gerek kalmadan ayrık dişlerinizden kurtulabilir, yeni dişlerinize kavuşabilirsiniz…

Devamı

Bayramda dişleri fırçalamak yetmez, mutlaka diş ipi kullanın

Ramazan Bayramı’nda sıklıkla tüketilen şekerleme, çikolata, tatlı ve asitli içecekler dişlerin çürümesine zemin hazırlıyor.

Dentaltermin uzmanları, “Bayramda dişlerinizi fırçalamak yetmez, diş aralarında kalan tatlı artıkları veya lokum gibi dişlere yapışan şekerlemeler için mutlaka diş ipi kullanılması gerekiyor” diyerek uyarıyor.

Devamı

Gerekmiyorsa çektirmeyin!

Dentaltermin uzmanları: “20 yaş dişleri ağızda düzgün olarak yerini almışsa çekilmemelidir. Çünkü azı dişlerinin herhangi birinin kaybı durumunda eğer o bölgeye porselen köprü yapılması düşünülürse bir ayak görevi görerek köprüye destek olur” diyor.

Devamı

Bu yıl 14 Şubat’ta bir değişiklik yapın... Sevgilinize bembeyaz bir gülüş hediye edin!

Sevgililer Günü hediyesi olarak sevgilinize ‘Diş Beyazlatma’ hediye etmeniz ilk bakışta biraz tuhaf gelebilir. Ancak sevgilinizin size bembeyaz dişlerle ve özgüvenle gülümsemesini istemez misiniz? Sevgililer Günü’nün yaklaştığı şu günlerde ‘Ne hediye alsam?’ diye düşünmeyin! Sevgilinize ve hatta kendinize yepyeni bir gülüş hediye edin, birbirinize sevginizin yanında sağlıkla da gülümseyin J

Devamı