Bilgi Başvurusu

Sizi Arayalım...

Change language
Call Center 0049 (0) 40 301 87 482

* Avrupa ile Fiyat Karşılaştırması

Fiyat karşılaştırması yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta aynı marka ürünlerin aynı şartlarda karşılaştırılmasıdır. Örneğin Almanya ve Türkiye’de yapılan bir implantın fiyat karşılaştırmasını yaparken aynı markalı ürünlerin aynı tecrübeye ve uzmanlığa sahip doktorlar tarafından yapıldığında ortaya çıkacak olan fiyatlarını karşılaştırmak gerekir. Bu pencereden bakıldığında Türkiye’deki tedavilerin maliyetleri Avrupa Birliği Ülkeleri ve İngiltere’ye göre oldukça hesaplı olmaktadır.

1. Orijinal Alman malı, fabrikası da Almanya’da olan bir implantın Almanya’da ortalama maliyeti 1000 Euro iken Kliniğimizde aynı marka implantın hastalarımıza maliyeti 399 Euro olmaktadır.

2. Farklı bir örnek vermek gerekirse, Almanya’da 10 yıllık bir tecrübeye sahip diş cerrahı tarafından yapılan ITI (Straumann) marka bir implantın maliyeti Hannover şehrinde 2500 Euro veya Münih şehrinde 3800 Euro, İsviçre’nin Zürih şehrinde 5000 İsviçre Frangı iken kliniğimizde 10 yıllık tecrübeye sahip cerrahımız tarafından aynı marka implant tamamen bire bir aynı sistemle uygulandığında maliyeti 699 Euro olarak ortaya çıkmaktadır.

Böyle büyük fiyat farkları oluşmasının sebepleri;

1. Alman firmaların diş hekimlerine implant satışı yaparken o ülkenin koşullarına göre fiyat belirlemesi. Yani aynı marka implantın Almanya’da diş hekimine maliyeti Türkiye’deki hekime göre daha yüksektir.

2. İsçilik ücretlerinin Türkiye’de daha düşük olması.

3. Kliniğimizde bu tedavilerin daha hesaplı olmasının üçüncü sebebi ise kliniğimizde yoğun olarak uyguladığımız tedavilerin ve full time uzman doktorlarımızın olmasından dolayı işlem maliyetlerini düşürmüş olmamızdır.

Nitekim Almanya, İsviçre, Avusturya gibi Avrupa Birliği ülkelerinde diş cerrahı ve diş protez uzmanı sayısı az olduğu için ve her hekim uzmanlık gerektiren bu tedavileri yapamadığı için dişhekimleri kliniklerine ya part time doktor çağırmak zorunda kalmakta ya da bu tedavileri hiç yapamamaktadırlar. Böyle olunca da bu ülkelerde tedavi fiyatları oldukça yüksek çıkmaktadır. 

Kliniğimizde uzmanları tarafından uygulanan bu tedaviler ise hastalarımız için hem kaliteli hem de hesaplı olmaktadır.

Örnekleri özet olarak çeşitlendirmek gerekirse;

Porselen diş:
A. Almanya’da Vita marka porselen ile yapılan metal destekli tek bir diş porselen fiyatı 300 - 1800 Euro
B. Kliniğimizde Vita marka Almanya üretimi porselen ile yapılan metal destekli tek bir diş porselen fiyatı 149 Euro

Zirkonyum:
A. Almanya’da Almanya üretimi IVOCLAR’lar marka tek diş zirkonyum fiyatı 500 - 2200 Euro
B. Kliniğimizde Almanya üretimi IVOCLAR’lar marka tek diş zirkonyum fiyatı 249 Euro

Ortalama Almanya tedavi fiyatlarını aynı marka ve eşit diş hekimi tecrübesi ile Kliniğimiz tedavi fiyatlarıyla karşılaştırmasına daha fazla örnek verelim:

Fiyat karşılaştırmasını
ortalama Almanya fiyatları ile yaparsak

  Almanya'da   Kliniğimizde  
1 adet İmplant 1000 Euro   399 Euro (Almanya Üretim (Fabrika)
1 adet Metal Alt Yapılı Porselen 450 Euro   149 Euro (Almanya Üretim (Fabrika)
1 adet Zirkonyum Porselen 500 Euro   249 Euro (Almanya Üretim (Fabrika)

 

Tedavi Örnekleri ile Ortalama Avrupa Fiyatlarının Karşılaştırılması

  Almanya'da Kliniğimizde
1. Örnek : Alt çene ön dişlerinde estetik isteyen bir hastaya 10 dişine zirkonyum porselen tedavisi 20 Gün
5000 Euro
6 gün
2490 Euro
     
2. Örnek : Alt çenede arka iki tarafta küçük azı dişleri eksik bir sağ bir sol 2 implant ve üstü porselen tedavisi En erken 10 gün sonraya randevu
2600 Euro
1 Gün
1096 Euro

Nasıl güzel bir gülümsemeye sahip olursunuz?

Güzel ve içten bir gülümsemeye sahip olmak çevrenizi ve insanların sizi nasıl algıladığını etkileyebilir. Çünkü güzel bir gülüş olumlu iletişim kurmanın bir yöntemidir.

1 mm uzatın 10 yaş gençleşin!

Dentaltermin uzmanları: “Yüzde yaşı gösteren birçok farklı belirti vardır ama bunlar içerisinde en önemlilerinden biri dişlerdir. Ön iki dişi çeşitli estetik metotlarla 1 milimetre kadar görünür hale getirerek, o kişinin yüzündeki ifade 10-15 yaş gençleştirilebilir.”

Sadece yarım saat!

Çocuğunuzun sağlıklı, verimli ve başarılı bir ders yılı geçirebilmesi; sağlık kontrollerinin zamanında ve düzenli olarak yapılmasından geçiyor. Ağzında enfeksiyon, koku veya ağrı olmayan bir çocuk, şüphesiz ki derslerine de daha kolay konsantre olabilir.